Nauka

Jesteśmy badaczami, którzy zarówno dla przedsiębiorstw, organizacji pozabiznesowych, czy instytucji publicznych projektują, przygotowują i opracowują różne raporty badawcze. Świadczymy również usługi badawcze, prowadząc zarówno badania jakościowe i ilościowe. Tworzymy także narzędzia służące do diagnozy różnych wymiarów funkcjonowania organizacji.

Projekty badawcze

Jako naukowcy z wieloletnim stażem zawodowym posiadamy bogate doświadczenia w projektowaniu badań ilościowych i jakościowych, a także ich koordynowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczestniczyliśmy w projektach badawczych, m.in. dla: Światowego Forum Ekonomicznego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narzędzia badawcze

Adaptujemy najlepsze międzynarodowe narzędzia badawcze, którymi posługują się naukowcy i praktycy prowadząc diagnozy m.in.: funkcjonowania organizacji (kultura i klimat organizacyjny), rynku pracy, kompetencji jednostek, czy postaw (zaufanie, zaangażowanie, satysfakcja z pracy, itp.). Jesteśmy również autorami licznych kwestionariuszy badawczych, które tworzyliśmy dla naszych klientów zgodnie z zasadami psychometrii.

Badania jakościowe i ilościowe

Nasze doświadczenie i kompetencje pozwalają nam na zaoferowanie pełnego zakresu badań społecznych i organizacyjnych. Tworząc metodologię, zawsze dostosowujemy ją po celów projektu i potrzeb zamawiającego. W ramach badań społecznych oferujemy: eksploracyjne badania organizacji, sondaże opinii publicznej, badania postaw i zachowań, oczekiwań, itp. Stosujemy różne techniki badawcze, w zależności od potrzeb danego projektu.

W ramach badań jakościowych posługujemy się:

  • zogniskowanymi wywiadami grupowymi (FGI)
  • indywidualnymi wywiadami pogłębionymi (IDI)
  • obserwacjami uczestniczącymi, wywiadami eksperckimi

W ramach badań ilościowych posługujemy się:

  • wywiadami bezpośrednimi – kwestionariuszowymi (PAP)
  • wywiadami bezpośrednimi – wspomaganymi komputerowo (CAPI)
  • wywiadami telefonicznymi – wspomaganymi komputerowo (CATI)
  • wywiadami internetowymi – komputerowymi (CAWI)